8 marca 2012

Dzień kobiet

O tej dacie chyba nie trzeba nikomu przypominać. Życzenia, kwiaty, czekoladki, tym obdarowują nas mężczyźni. To dzień w którym każda z nas powinna się poczuć wyjątkowa. Dla jednych może to oznaczać wizytę w spa, obfite zakupy lub wypad do fryzjera. Ja jednak uważam, że ważne jest abyśmy potrafiły również docenić te małe przyjemności którymi obdarza nas życie - możliwość spędzenia czasu z rodziną, spotkanie z przyjaciółmi, dobry wynik z kolokwium, a może po prostu przypadkowy uśmiech obcej, przechodzącej obok osoby. Wszystko bowiem zależy od nas, od tego jak będziemy starały się postrzegać otaczającą nas rzeczywistość.Warto by też wspomnieć o kobietach, które stanowią dla nas przykład godny do naśladowania, o kobietach które nie poddają się przeciwnościom losu i uparcie bronią swoich racji i poglądów, a także potrafią osiągnąć upragniony cel, spełnić swoje marzenia. Do takich zaliczymy na pewno Gabriellę Bonheur Chanel znaną jako Coco Chanel - francuską projektantkę, która jako pierwsza zrewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture. Donatellę Versace  jest nie tylką założycielką domu mody Versace, ale obecnie ( po tragicznej śmierci swojego brata Gianniego) pełni również obowiązki szefa i głównego projektanta. Kobietą, która niesamowicie umie połączyć biznesową smykałkę z wyczuciem gustu jest Frida Gianni - dyrektor kreatywna domu mody Gucci, która z roku na rok efektywnie zwiększa sprzedaż ubrań tej marki. W Polsce głośno natomiast ostatnio o Gosi Baczyńskiej, którą dwa razy z rzędu magazyn "Elle" uznał za najlepszą projektantkę roku.


Coco Chanel
Donatella Versace

Frida Gianni

Gosia Baczyńska

Nie od dziś mówi się, że Polki to najładniejsze kobiety świata, dlatego wybiegi podbijają Anja Rubik (3 miejsce w rankingu najlepszych modelek przygotowanym przez portal models.com), Ania Jagodzińska ( 6 miejsce), Monika "Jac" Jagaciak ( 10 miejsce), Magdalena Frąckowiak ( 13 miejsce) oraz Kasia Struss ( 15 miejsce).

Anja Rubik

Ania Jagodzińska

Monika "Jac" Jagaciak

Magdalena Frąckowiak

Kasia Struss
Wielkie kobiety to dla nas kobiety sukcesu, ale czasami również nasze matki, ciocie, babcie, kuzynki. Powinnyśmy być dumne z tego, że jesteśmy kobietami, że potrafimy dobierać sobie strój zgodnie z naszą figurą, aparycją, obowiązującymi trendami, że potrafimy w ten sposób wyrażać nasz styl, nasze upodobania i wcale nie oznacza to, że jesteśmy hedonistkami lub materialistkami.
Pamiętajmy, że to dla nas mężczyźni tracą głowę, na nasz widok miękną im kolana, a serce zaczyna szybciej bić. Od urodzenia towarzyszą nam wdzięk i urok, a najpiękniejsze jest to, że w każdej z nas wyraża się to w inny sposób - jedna  ma wydatne usta, druga zadbane, lśniące włosy, a trzecia zgrabne nogi.W imieniu ekipy Politechnika Fashion oraz męskiej części NZS PG chciałabym wam życzyć tego, abyście zawsze czerpały dumę z tego że należycie do 'płci pięknej' oraz spędziły dzisiejszy dzień wyjątkowo, każda na swój specyficzny sposób.