13 października 2014

Gresë

Dzisiejszy post jest dość wyjątkowy, a to wszystko za sprawą Gresȅ, którą spotkałyśmy w zeszłą środę. Nie można było jej przeoczyć - piękne loki i zjawiskowy płaszcz skutecznie wyróżniały ją z tłumu. A gdy postanowiłyśmy ją zagadać, okazało się, że jest dumną studentką architektury, ale w Gdańsku jest na wymianie studenckiej. Nie zgadniecie, z jakiego kraju pochodzi...:)

// Today's post is quite special thanks to Gresë, whom we've met last Wednesday. Her beautiful curly hair and extraordinary coat made it impossible to miss her in the crowd. And when we decided to chat her up, it turned out she's studying architecture in our university, but you'd never guess where she comes from originally...:)

Otóż Gresë pochodzi z Kosowa i muszę przyznać, że było to dla mnie zaskakujące odkrycie. Po chwili zastanowienia doszłam jednak do wniosku, że można się było tego spodziewać - styl Gresȅ jest równie wyjątkowy jak styl innej dziewczyny tego samego pochodzenia - znanej Wam zapewne Rity Ory:) Nie omieszkałam oczywiście wypowiedzieć ten komentarz na głos, co na szczęście spodobało się Gresë;) 

// Surprisingly, Gresë comes from Kosovo and after a short while I've came to the conclusion that I could tell it by her image - her style is as much unique as Rita Ora's style, who also comes from Kosovo. Luckily, Gresë took a fancy to my conclusion, which of course I said out loud;)Poniżej zamieszczam komentarz Gresë - zapytaliśmy ją o jej styl, a także o to, jak postrzega styl naszych studentów. 

// You can read Gresë's comment below - we've asked her about her style and how she finds our Polish  people's style.


"My name is Gresë, I am an architecture student from Kosovo, a new country in Western Ballkans. It has only been 10 days since I arrived in Gdansk, but I’m already in love with the city. People are nice too. I find them very good looking and I’ve noticed that they care about fashion. So far I’ve seen different fashion styles, but what I find more important is the uniqueness and simplicity in their styles. I like fashion too. I don’t wear clothes by accident. I always try  to make a combination somehow."

// "Nazywam się Gresë i jestem studentką Architektury. Pochodzę z Kosowa, nowego państwa w zachodniej części Bałkanów. Minęło zaledwie 10 dni odkąd przyjechałam do Gdańska, ale już zdążyłam zakochać się w tym mieście, a mieszkańcy zdają się być bardzo mili. Uważam, że naprawdę dobrze wyglądają i da się zauważyć, że dbają o swój wizerunek. Do tej pory udało mi się wychwycić wiele różnych stylów, ale najbardziej doceniam wyjątkowość i prostotę w ich ubiorze. Ja również interesuję się modą - nigdy nie dobieram rzeczy przypadkowo, zawsze staram się stworzyć ciekawe zestawienia.""I don’t have any favorite place or shop where I do shopping, I just buy clothes wherever I find something that I like. I prefer Simple clothes in Minimal lines  and the most important – Comfortable clothes. As for my inspiration, every following season I watch some fashion shows of high, world famous brands, which students like us can’t afford :P.  I like  Anna Sui, Chanel, Belstaff, Aganovich, Celine, Luella Barley , Christopher Kane, Kenzo, Donna Karan, Lanvin."

// "Nie mam ulubionego sklepu, gdzie dokonuję zakupów, wybieram ubrania, które mi się podobają i to niezależnie od marki. Najbardziej lubię proste ubrania, utrzymane w minimalistycznej stylistyce - ale i tak najważniejsza jest dla mnie wygoda. Szukając inspiracji, co sezon oglądam relacje z pokazów mody największych marek świata, na które żaden student nie może sobie pozwolić :P. Szczególnie lubiane przeze mnie marki i projektanci to m.in. Anna Sui, Chanel, Belstaff, Aganovich, Celine, Luella Barley, Christopher Kane, Kenzo, Donna Karan, Lanvin."


Być może post z Gresë nie będzie ostatnim, w którym pokażemy Wam modę według zagranicznych studentów. Jest ich coraz więcej na naszej uczelni i świetnie urozmaicają nasz polski styl, stając się niekiedy inspiracją dla innych. Jeśli znacie kogoś z wymiany, kto Waszym zdaniem zasługuje na szczególną uwagę - dajcie znać! politechnikafashion@gmail.com - czekamy na Wasze zgłoszenia:)

// Maybe Gresë won't be the last foreign student's post we publish. There are still more and more foreign students coming to Gdańsk and undoubtedly they present different styles, which make our society more diverse. If you know anyone who you find especially interesing, let us know! politechnikafashion@gmail.com - we're waiting for your messages!:)


Materiał przygotowała Hania i gościnnie Karolina