12 lutego 2012

Relacja z Panelu dyskusyjnego o stylu Trójmiasta

Od Panelu dyskusyjnego upłynął już prawie tydzień, jednak warto wspomnieć o tym, co tak naprawdę się tam działo. 

To pierwsze tego typu wydarzenie, w którym my, jako przedstawiciele Politechnika Fashion, mieliśmy przyjemność brać udział. Myślę, że udało się osiągnąć to, o co chodziło organizatorom (przypominamy - organizatorem była marka Lookmash.com) - dyskusję o stylu mieszkańców Trójmiasta. Duża też część spotkania poświęcona była tematowi samych blogów modowych - skąd taki pomysł? Co to wszystko ma na celu? Jak się do tego zabrać? Wiele pytań i na wszystkie wiele odpowiedzi, jako że gośćmi poza Politechnika Fashion były także inne trójmiejskie blogerki. Niewątpliwie temat fashion blogów jest bardzo na czasie i szczęśliwie coraz więcej ma też wspólnego z naszym kochanym Trójmiastem. Do tej pory przeglądając topowe polskie blogi o modzie, większość autorek zlokalizowana była w Krakowie, Warszawie czy Łodzi. Od pewnego czasu to ulega zmianie i przybywa wiele fashion "perełek" z całego kraju, a co ważne dla nas, lokalnych patriotów - także z Trójmiasta. :) 

Niektórym może się wydawać, że temat mody jest już dość oklepany, a sama idea prowadzenia modowego bloga jest nieco infantylna i bez większego sensu. A jednak stron tego typu nie brakuje. Pośród nich wszystkich wiele jest też projektów o street fashion, wśród nich także nasza poczciwa Politechnika Fashion. :) Nadszedł kolejny semestr, drugi semestr naszej działalności i stąd nasze ogromne nadzieje na kolejne miesiące pokazywania wszystkim Wam, że nasza uczelnia to kopalnia modowych inspiracji i społeczność ludzi, którym kwestia stylu, wbrew wszelkim pozorom, nie jest aż tak obojętna.

Sam Panel zaś niósł ze sobą podobny przekaz - zgromadzenie w jednym miejscu wielbicieli mody i fashion blogów tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że to wszystko, co robimy ma sens. Nie, żebyśmy w to kiedykolwiek wątpili, ale wszelki feedback - jak uczestnicy Panelu i ich zainteresowanie między innymi naszym projektem - to ogromny zastrzyk energii na kolejne miesiące pracy. Bo niewątpliwie prowadzenie PF wymaga przede wszystkim czasu i pomysłów - w końcu nie może być za nudno, a materiał sam się nie uzbiera. :) 

Liczymy na to, że spotkań tego typu jeszcze wiele przed nami i że na kolejnych będzie coraz więcej osób. Ważne, żeby zainteresowanie tematem mody wciąż wzrastało, zwłaszcza wśród studentów PG, jako że to najbliższa nam społeczność. Zachęcamy wszystkich do brania udziału we wszelkich modowych akcjach, bo to świetna sprawa dla wszystkich zarażonych fashion bakcylem. Wkrótce odbywać się będzie Swap, o którym bliżej powiemy na dniach, także nudzić się nie będziecie. :)

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z Panelu. Zobaczyć można na nich uczestników dyskusji, m.in. znane trójmiejskie blogerki.

Autorem zdjęć jest Szymon Brzóska

Tymczasem życzymy udanego początku semestru, jak i dalszych sukcesów. ;) Mamy nadzieję, że wszyscy już uporali się z koszmarem sesji zimowej i z impetem wkraczają w nowe półrocze. ;))

Miłego wieczoru!